“Comunicat important pentru ţară!”

Adresa Pam Pam
Am zis că aşa e frumos, să anunţ din timp! Aşa că voi fi scurt! Când dracului am fost eu “scurt”, habar n-am?
Aşadar nu voi fi scurt! Dar, am să fac un anunţ!

De ani buni mă chinui să-mi cumpăr un domeniu. În sfârşit, am reuşit. Graţie unui prieten bun, care a muncit pe rupte, deşi avea alte treburi mult mai importante de rezolvat, domeniul e aproape de a prinde viaţă.

Şi pentru că această nouă etapă din existenţa mea de căcat trebuie cinstită, am decis să-l inaugurez aşa cum trebuie.

Vinerea viitoare, staţi aşa să văd ce dată e…
E 25 aprilie…
Aşadar, vinerea viitoare, 25 aprilie, vreau să declar deschis noul meu domeniu online. Şi vreau să o fac astfel încât să ne aducem aminte toată viaţa, eu şi voi, toţi cei care îmi citiţi de atâta amar de vreme inepţiile, de momentul acesta!
Pentru că, vă spune unul care a trecut prin multe, viaţa asta e frumoasă şi trebuie trăită!

Fac aşadar o invitaţie tuturor celor care citesc sau aud de acest “comunicat important pentru ţară”:

VINERI, 25 aprilie, anul de graţie 2014, Adi Dobre îşi va inaugura cu fast noul domeniu la o cârciumă de la graniţa Mexicului cu civilizaţia. Se numeşte “Pam Pam”! Sună bine! Nici n-am vorbit cu patronul, dar sunt sigur că va fi de acord.

Invitaţia a fost făcută! Sunt invitaţi TOŢI cei care mă cunosc, dar şi TOŢI cei care nu mă ştiu decât din lecturarea tâmpeniilor pe care le debitez cu regularitate. Sunteţi invitaţi! Toţi!

Subsemnatul va asigura o bere şi un mic! Cel puţin! Sau deloc! Vom avea sigur şi şpriţ! Şpriţ adevărat, cu sifon, nu cu apă minerală!

Am zis să fac invitaţia încă de acum, ca să aveţi timp să vă organizaţi.

Eu voi fi acolo! Cu începere de la ora 19.00! Şi voi aştepta. Până dimineaţă! Voi găsi, cu siguranţă, măcar un muritor de rând dornic să-mi asculte păsurile şi care să se bucure alături de mine de viaţă.

Aştept inclusiv provincia!

Acest comunicat NU este un pamflet şi trebuie tratat ca atare! Adică, cu seriozitate!

PS: pentru alte detalii, inclusiv harta unde se găseşte locaţia, voi reveni în zilele următoare!
Doamne ajută!
– vor fi de faţă şi fetele lu’ tata, dar şi alte “personaje” care mi-au influenţat viaţa în ultimii mulţi ani, atât pozitiv, cât şi negativ!!!
– ca să vadă cât mai multă lume, pentru a nu fi supus ulterior unui tir al reproşurilor, cei care citiţi comunicatul îl puteţi eventual “şărui”!!!
– nu doresc confirmări (la ce?!), promisiuni, etc, etc! Nu există obligaţii la un asemenea eveniment!

Am ataşat şi o mică hartă! Cum se poate ajunge la Pam Pam!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *